Protetyka estetyczna

Protetyka estetyczna jest to leczenie składające się z grupy kilku specjalistycznych zabiegów, które mają na celu poprawę wizualną naszych zębów. Za pomocą bardzo zaawansowanych urządzeń i trwałym materiałom, każdy może być zadowolony po odbyciu serii odpowiednich zabiegów. Szczególnie rozpoznawalnym a równocześnie polecanym jest gabinet stomatologiczny EMAJDENT funkcjonujący już od wielu lat, dokładnie od 1992 roku, znajdujący się we Wrocławiu. Idąc tam możemy liczyć na profesjonalne podejście do każdego klienta. Dzięki zdobywanemu doświadczeniu przez kilkadziesiąt lat możemy mieć pewność, że praca zostanie wykonana wyśmienicie i możemy liczyć na pełne wsparcie. Stomatologia Emajdent jest godną polecenia a przede wszystkim zaufania ze strony pacjenta.

Kilka zabiegów

Zakres usług dentystów zajmujących się stomatologią estetyczną jest następujący:

 

  • Piaskowanie zębów to zabieg mający na celu usunięcie kamieni i osadów nazębnych osadzających się z biegiem czasu na naszych zębach. Wykonuje się go gdy kamień nazębny jest w dużych ilościach. Oprócz tego zabieg ten redukuje różnego rodzaju przebarwienia na na zębach.
  • Wybielanie zębów przeprowadzane jest za pomocą specjalnej lampy i ma na celu poprawę wyglądu zębów. Polega na nakładaniu na zęby specjalnego preparatu, który pod wpływem naświetlenia wybiela zęby w ciągu 30 minut.
  • Licówki są stosowane w celu zmiany kształtu uzębienia jak i również złamań. Materiał wykonany jest przeważeni z porcelany i nakładany na przednią powierzchnię naszych zębów.
  • Skaling pozornie może być podobny do wybielania czy piaskowania zębów jednak ma trochę inne zastosowanie.Metoda ta skupia się głównie na usuwaniu kamienia z zębów w okolicy szyjek zębowych. Kamień w tych okolicach może się bardzo przyczynić do próchnicy i paradontozy.
  • Nakładkowe wybielanie zębów jest to rodzaj zabiegu polegający na nakładaniu samodzielnie w domu specjalnych nakładek na zęby które wybielą zęby. Cały proces wybielania trwa od 2 do 4 tygodni. Wcześniej będziemy musieli udać się do dentysty aby zrobić odlew naszych zębów aby nakładki idealnie pasowały.

Usługi stomatologii estetycznej mogą przybierać różne formy w zależności w jakim stanie trafimy do lekarza. Może być konieczne leczenie zachowawcze, gdy nasz stan uzębienia będzie w bardzo złym stanie i aby móc przystąpić do poprawy ich wyglądu, najpierw trzeba odbyć odpowiednie leczenie, które może trwać przez krótki okres czasu lub może ciągnąć się miesiącami.

Ekspresowe wykonanie protez zębowych jest jak najbardziej możliwe. Chcąc takową protezę uzyskać wystarczy wybrać się do odpowiedniego specjalisty, który już na pierwszej wizycie wykona nam wszystkie czynności związane z jej wykonaniem czyli wycisk szczęki na specjalnej masie. Kolejna wizyta może okazać się nieco gorsza, ponieważ będzie związana z wyrywaniem zębów, które trzeba usunąć. Ale dobrą wiadomością jest to, że dokładnie na tej samej wizycie dentysta będzie miał dla nas przygotowaną protezę. Kolejnym krokiem będzie nie ściąganie protezy przez kolejne 24 godziny od jej założenia i po upływie tego czasu należy ponownie odwiedzić specjalistę w celu wizyty kontrolnej. Na wizycie zostanie stwierdzone, czy leczenie przebiega w prawidłowy sposób, nie ma żadnych komplikacji i czy proteza jest w pełni dopasowana. Na pewno zaletą tej szybkiej metody jest fakt, że proteza dodatkowo jest w stanie przyspieszyć gojenie się tan poekstrakcyjnych. Działa jak swego rodzaju opatrunek zabezpieczający rany po zębach od niechcianych i szkodliwych bakterii.

Author: farmaprojekt.pl