Jak dobrać szalik do płaszcza?

Szal stał się integralną częścią kobiecego wizerunku. Kiedyś szaliki noszono wyłącznie w zimne dni, dziś ten element garderoby można znaleźć nawet w letnich stylizacjach. Jeśli wybierzesz szalik z płaszczem, obraz natychmiast wygrywa. Odzież wierzchnia często utrzymana jest w nudnych i ponurych tonacjach, a to właśnie dodatek na szyję jest w stanie odmienić jesienno-zimową garderobę.

Jaki szalik do płaszcza — kombinacja kolorów

Najczęściej kobiety wybierają szalik w oparciu o podstawowe kolory swojej garderoby. Z tego powodu lepiej jest dobrać szalik do prostego czarnego płaszcza w dowolnym kolorze. Szaliki w kratę lub w paski mogą ożywić wygląd. W biznesowej garderobie niezbędne są monochromatyczne dodatki na szyję. Młode modne kobiety powinny nosić chusty w pastelowych odcieniach. Dojrzałym kobietom pasują chusty w odcieniach bardaszki, szmaragdu i granatu. Czarny płaszcz z czarnym szalikiem będzie odpowiedni tylko wtedy, gdy okrycie wierzchnie nie ma kołnierza i chcemy uzyskać efekt, jakby szalik stanowił uzupełnienie płaszcza. W tym przypadku pozostałe elementy, czyli torba, kapelusz, rękawiczki, powinny być w innych kolorach, w przeciwnym razie obraz będzie zbyt ponury.

Uważa się, że łatwo jest dobrać dodatki do czarnego płaszcza. W rzeczywistości czerń może pochłaniać inne kolory, przez co tracą one swoją świeżość, a obraz staje się mało wyrazisty.

Uzupełnij brązowy płaszcz czerwonym lub czarnym szalikiem. Szal lub chusta w odcieniach beżu może nadać wizerunkowi delikatności i kobiecości. Młody wizerunek zyska dzięki dodatkowi na szyję w kolorze turkusowym, szmaragdowym lub żółtym. Ogromne znaczenie ma odcień sierści. Na przykład, płaszcz w odcieniu czekolady będzie pasował do szalika w kolorze mlecznym lub ciemnego turkusu. Do beżowego płaszcza pasują dodatki na szyję w kolorze khaki, bordowym, czarnym, białym lub jasnofioletowym.

Szalik w lamparcie cętki będzie pasował do szmaragdowego płaszcza. Takie połączenie sprawia, że wygląd jest niezwykle stylowy i przyciąga wzrok. Do zielonego płaszcza pasują również dodatki w odcieniach brązu. Uzupełnij ten zestaw szalikiem w odcieniu fuksji, białym lub mlecznym szalem, praktyczną czarną apaszką ze wzorem lub bez. Futrzany kołnierz w naturalnym brązowo-szarym odcieniu urozmaici płaszcz w kolorze khaki.

Author: farmaprojekt.pl