Keratynowe prostowanie – sposób na proste włosy

Proste włosy to marzenie wielu kobiet. Najczęściej wybieranym sposobem na uzyskanie takiej fryzury jest prostowanie włosów w domu. Warto jednak pamiętać, że regularne prostowanie niszczy włosy nawet wówczas, gdy są one zabezpieczane specjalnym kosmetykiem. Jak uzyskać wymarzone proste włosy, a jednocześnie uniknąć ich zniszczenia?

Keratynowe prostowanie włosów

Najlepszym sposobem na proste włosy jest wykonanie keratynowego prostowania. Efekty zabiegu utrzymują się do kilku miesięcy, a włosy są gładkie i lśniące. Zabieg keratynowego prostowania włosów jest bezpieczny dla ich kondycji i wyglądu. Keratyna to naturalny budulec włosa, podczas zabiegu jest ona wprowadzana do włosa i podgrzewana prostownicą. Efektem ubocznym takiego zabiegu są proste włosy. Warto zdecydować się na ten krok, jeśli Twoim marzeniem są proste i zadbane włosy. Pamiętaj jednak, aby korzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Na co zwrócić uwagę wybierając salon? Kilka porad znajdziesz poniżej.

Salon fryzjerski – na to zwróć uwagę

Zadbane włosy to niewątpliwy atrybut kobiecej urody. Pielęgnacja wymaga czasu i wysiłku, warto więc korzystać z profesjonalnych salonów fryzjerskich. Wizyta w takim salonie jest nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna jeśli chodzi o kondycję włosów. Profesjonalny salon to taki, w którym panuje czystość, a sprzęt fryzjerski jest zadbany. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Odwiedzając salon zwróć uwagę na to, jak fryzjerzy podchodzą do obsługi klienta. Rozejrzyj się także dookoła, aby odnaleźć certyfikaty ze szkoleń. Jeśli fryzjerzy odbywają je regularnie, możesz mieć pewność, że dbają o swój warsztat i zdobywają nową wiedzę regularnie. Jest to bardzo dobry znak, który świadczy o tym, że masz do czynienia z profesjonalistami.
Przed wybraniem oferty konkretnego salonu, warto zapoznać się z opiniami. Pomocne okażą się grupy tematyczne na portalu Facebook, gdzie osoby dbające o włosy dzielą się opiniami na temat salonów fryzjerskich.

Author: farmaprojekt.pl