Kiedy nie należy robić peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, który możemy sobie zagwarantować zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i własnych czterech kątach. Oczywiście jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego tego typu, również w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania. Oczywiście doświadczona kosmetyczka powinna przeprowadzić z nami rozmowę na ten temat i ewentualnie odradzić tego typu zabieg, jednak jeśli wykonujemy go samodzielnie w domu, to warto zapoznać się z przypadkami, kiedy nie powinno się go wykonywać.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Warto zapoznać się ze wszystkimi przypadkami, kiedy to nie możemy wykonać takiego zabiegu. A są to przede wszystkim: niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy, nadciśnienie i problemy z krążeniem, co nie jest wcle takie powszechne. Zabiegu nie wolno wykonywać również w trakcie infekcji przebiegającej z gorączką, w trakcie zapalenia zatok, przy osteoporozie, nerwicy wegetatywnej, a także wtedy, kiedy w tkankach obecne są tzw. ciała obce aktywne, takie jak zastawki lub rozrusznik serca, metalowe implanty, stały aparat na zęby. Jak również ropne zaskórniki i stan zapalny (peeling mógłby wtedy roznieść bakterie po skórze i doprowadzić do zakażenia), zakrzepowe zapalenie żył, ciąża, choroby nowotworowe i stan po ich usunięciu, uczulenie na materiał, z jakiego wykonana jest szpatułka urządzenia (stal nierdzewna, stal chirurgiczna, INOX).
Jak widać przypadków, kiedy nie należy wykonywać peelingu kawitacyjnego jest całkiem sporo, jednak warto zauważyć, ze w tych przypadkach niestety nie możemy wykonywać również wielu innych zabiegów kosmetycznych. Nie jest to więc szczególny przypadek. Wydaje się wręcz, ze ten rodzaj peelingu znacznie częściej daje pozytywne rezultaty u pań, które się na niego zdecydowały. Pamiętajmy również, że akurat ten zabieg stanowi doskonałą podstawę do wykonywania w gabinecie kosmetycznym innych zabiegów, mających na celu nawilżenie, ponieważ pozwala na głębsze wchłonięcie się stosowanego kosmetyku.

Author: farmaprojekt.pl