Skuteczne ćwiczenia na utratę wagi i wysmuklenie sylwetki

Współczesne standardy piękna wymagają od nas, byśmy mieli szczupłą sylwetkę, co nie zawsze jest łatwe w realizacji. Brak czasu, zbyt siedzący tryb życia i niewłaściwe nawyki żywieniowe sprzyjają tyciu. Jednocześnie związek między siedzącym trybem pracy a brakiem aktywności fizycznej a chorobami cerkulo-naczyniowymi coraz bardziej jest udokumentowany. Dlatego tak ważnym jest, by w swoim życiu wprowadzić pewne zmiany w kierunku zdrowego stylu życia. W artykule przedstawiamy skuteczne ćwiczenia na utratę wagi i wysmuklenie sylwetki.

1. Kardio – podstawa efektywnego odchudzania
Ćwiczenia kardio angażują pracę całego organizmu, pobudzając układ sercowo-naczyniowy i przyspieszając metabolizm. Najlepsze efekty w kwestii spalania tkanki tłuszczowej przynosi regularne wykonywanie ćwiczeń. Najlepszymi formami kardio są biegi, jazda na rowerze, aerobik, taniec czy pływanie.

1. Siła – skuteczne wzmocnienie mięśni i poprawa sylwetki
Wzmocnienie mięśni jest kolejnym istotnym elementem, który pomaga w redukcji masy ciała i poprawie sylwetki. Siłowe treningi wspomagają skuteczne i długotrwałe spalanie kalorii. Ćwiczenia oporowe, gryfowe czy z wykorzystaniem własnej masy ciała to najlepsze sposoby na osiągnięcie celu. Regularny trening siłowy pozwala na zbudowanie masy mięśniowej, dzięki czemu organizm spala więcej kalorii nawet w czasie spoczynku.

1. Zdrowy styl życia – dieta i suplementacja
Chcąc osiągnąć cel w postaci wysmukłej sylwetki, kluczowe znaczenie mają właściwe nawyki żywieniowe. Trzeba unikać przetworzonego jedzenia, słodyczy oraz napojów gazowanych. Ważne, aby w diecie znalazły się białka, zdrowe tłuszcze i powolne wchłaniane węglowodany. Obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia polecamy uzyskać u dietetyka lub trenera personalnego. Suplementy diety, jakie pomagają w osiągnięciu celu to m.in.: białka, spalacze tłuszczu i witaminy.

1. Harmonogram ćwiczeń
Aby efektywnie schudnąć i wymodelować sylwetkę, warto wprowadzić do swojego życia regularny plan treningowy. Zalecamy trzy razy w tygodniu trening siłowy połączony z 30 minutami kardio oraz dwa razy w tygodniu ćwiczenia kardio. Pamiętajmy, że jakkolwiek trening jest bardzo ważny, nie powinniśmy przesadzać z wykonaniem ćwiczeń i dostosować je do naszych sił i możliwości organizmu.

1. Motywacja i determinacja
Jak w życiu, tak i w ćwiczeniach, kluczowe jest podejście emocjonalne. Wyzwanie związane z utratą wagi, korzystnym wpływaniem z ćwiczeń na zdrowie wymaga silnej motywacji oraz determinacji. Warto przypominać sobie o swoim celu, stawiać na osiąganie małych sukcesów na co dzień i cieszyć się każdym krokiem w kierunku wymarzonej sylwetki. Włączenie się do grupy, z którą realizujesz cele lub dzisiaj bardzo popularny trening w parach lub grupach treningowych na zewnątrz, to doskonały sposób na zdrową rywalizację i wzajemne dopingowanie.

Artykuł powstał we współpracy z sknkaizen.pl

Author: farmaprojekt.pl