Ośrodek leczenia uzależnień nałęczów

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień „Terapia” Nałęczów może się pochwalić ofertą kompleksowego i profesjonalnego leczenia uzależnień. Pomaga w problemach związanych z alkoholem, narkotykami, nadużywaniem leków, uzależnieniami od środków psychoaktywnych, dopalaczami, hazardem, zakupoholizmem i innymi. Każdy nałóg jest niszczący dla chorego i jego otoczenia. Ma destrukcyjny wpływ na całe jego dotychczasowe życie i zdrowie. Ośrodek pomaga wrócić do równowagi i stanąć z powrotem na własnych nogach.

Charakter ośrodka

Przeglądarki internetowe często wyrzucają frazę ośrodek leczenia uzależnień Nałęczów. Ośrodek został wpisany do rejestru placówek medycznych. W odróżnieniu od innych tego typu ośrodków nie jest kolejną placówką, prowadzącą tylko zwykłą działalność gospodarczą. Specjaliści podkreślają, że każde uzależnienie charakteryzuje się tym, że chory traci wolność i kontrolę nad własnym życiem. Używki w zamian dają złudne wyobrażenie szczęścia i ucieczki od codziennych problemów, Ale te problemy nie nikną, tylko się jeszcze nawarstwiają. Lekarze z Nałęczowa pomagają zrozumieć ten mechanizm i próbują uzmysłowić, że jeśli chory nie wytrwa w postanowieniu o powrocie do normalności, będzie to miało swoje daleko idące konsekwencje.

Terapie ośrodka

Żaden pacjent nie jest oceniany, podchodzi się do jego problemów z pełnym zrozumieniem i akceptacją słabości jego charakteru. Pacjenci wiedzą, że będą zrozumiani i wyciągnie się do nich pomocną dłoń. Mają świadomość, że nie tylko oni znajdą pomoc w ośrodku, ale ich rodziny również. W trakcie uzależnienia chorego bliskie mu osoby niejednokrotnie mogły doświadczyć przemocy fizycznej i psychicznej z jego strony. Jego choroba nie jest dla nich łatwa i nie każdy ma w sobie taką siłę, żeby się z tym zmierzyć. Ośrodek prowadzi terapie również dla nich, bo pomoc psychologa jest takim osobom po prostu niezbędna.
Specjaliści podkreślają, że w walce z uzależnieniem najważniejsza jest wola pacjenta. Pacjent musi chcieć wyjść z nałogu i musi wiedzieć, jakie poniesie konsekwencje, jeśli mu się nie uda. Dlatego dobierany jest dla niego indywidualny program leczenia, aby maksymalnie pomóc mu wrócić do dawnego życia.

 

Author: farmaprojekt.pl