Kolagen na stawy w płynie – na co możesz postawić?

Kolagen na stawy w płynie – na co możesz postawić?

Z czasem nasze stawy odmawiają posłuszeństwa, robią się coraz słabsze, mniej trwałe, przy tym ryzyko ich uszkodzenia rośnie. Wszystko to wpływa na ogólną kondycję całego ciała, stawy są bowiem praktycznie wszędzie. Nie inaczej jest w przypadku sportowców, u których problemy ze stawami pojawiają się dużo szybciej. Jest jednak skuteczny sposób na poprawę ich kondycji, a jest nim kolagen na stawy w płynie!

1. Czym jest kolagen?

2. Dlaczego kolagen działa na stawy?

3. Jaki kolagen wybrać?

Kolagen to główny składnik budulcowy stawów. Nic więc dziwnego, że kiedy z wiekiem jest go coraz mniej, jego przyjmowanie w postaci suplementu diety jest nawet wskazane. Dobry kolagen na stawy może w znacznym stopniu poprawić ich kondycję, co za tym idzie nawet samopoczucie tym spowodowane. No dobrze, chcesz dowiedzieć się więcej o kolagenie, a także preparatowi z kolagenem, na który warto postawić? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

kolagen na stawy

Czym jest kolagen?

Suplementy na stawy, które nie zawierają kolagenu od razu warto przekreślić i nie tracić na nie pieniędzy. Jedyne środki, które sprawdzą się w przypadku stawów to te z kolagenem. Tego nie może po prostu zabraknąć. Czym on tak w ogóle jest? To białko proste, w którego budowie znajdziemy tylko i wyłącznie aminokwasy. Jego budowa to przede wszystkim długie, spiralne łańcuchy peptydowe, w których występują właśnie aminokwasy, jest ich dokładni 19. Kilka z nich warto wymienić ze względu na ich spore znaczenie, jest to między innymi prolina, glicyna i hydroksyprolina. No dobrze, ale dość biologii i anatomii. Wiesz już, że bez kolagenu ani rusz, jeśli chodzi o suplementy na stawy. Sprawdź teraz, dlaczego jest on tak ważny w przypadku właśnie tej części ludzkiego organizmu.

Dlaczego kolagen działa na stawy?

Dobry kolagen na stawy to taki, który działa. A dlaczego kolagen, jako białko działa na stawy? Wszystko za sprawą budowy stawów, w której to białko jest najważniejsze. Kolagen po prostu odbudowuje struktury stawowe, wspiera ich regenerację, a przy tym regenerację uszkodzeń tkankowych. Wpływa także na wytrzymałość i elastyczność tkanek chrzęstnych, stawowych, ale również wielu innych struktur.

Jaki kolagen wybrać?

Jest mnóstwo środków kolagenowych, zarówno tych naturalnych, jak i suplementów diety. Występują w formie do picia i w tabletkach. Dziś chcemy porozmawiać o suplemencie Flexus, który jest suplementem na stawy występującym między innymi w formie do picia. Kolagen na stawy w płynie Flexus Shots to bardzo bogaty skład i największe stężenie składników zapewniających skuteczność środka. Czym ta forma różni się od tabletek? Na pewno jest lepiej przyswajalna, poza tym nie wszyscy tabletki lubią przyjmować. Jeśli chcesz zapewnić swoim kością i chrząstką stawową prawidłowe funkcjonowanie, takich shotów nie może zabraknąć w Twojej codziennej diecie. Co znajduje się w jednej fiolce preparatu Flexus Shots? Przede wszystkim hydrolizowany kolagen, a więc ten w formie płynnej, którego zawartość wynosi 500mg w 10ml. Drugim składnikiem jest siarczan chondroityny, którego jest dokładnie tyle samo, co hydrolizowanego kolagena. Kolejny składnik to siarczan glukozaminy, jego jest 250mg. Warto także wspomnieć o kwasie hialuronowym, którego jest 25mg, a w przypadku witaminy C 80mg. Preparat nie został jedynie wzbogacony o sporą dawkę witaminy C. Do Twojej dyspozycji jest także 200IU witaminy D, co z pewnością wspomoże Twoją odporność. Jak widzisz po składzie, naprawdę warto postawić na Flexus Shots.

 

Author: farmaprojekt.pl