Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jędrne i wypełnione usta to marzenie kobiet w każdej strefie geograficznej, nie dziwi nas więc fakt, że szukamy sposobów na ich powiększenie. Poprawić koloryt i nawilżyć usta często chcemy w zaciszu domowym używając peelingów lub tzw. „pieczących” błyszczyków. Nie jesteśmy jednak tymi sposobami znacząco wpłynąć na ich wygląd. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej kobiety rozkochały się w preparacie, który odmienia życie. Mowa tutaj o kwasie hialuronowym. Na przestrzeni lat zdobył on dużą popularność, zapewne dzięki swojej wszechstronności. Pozwala on również spełniać marzenie o powiększonych ustach. Wypełnienie dolnej i górnej wargi jest możliwe właśnie dzięki jego właściwościom. Jak to możliwe, że preparat jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznej? Kwas hialuronowy wykazuje bardzo duża zgodność z tkankami biologicznymi człowieka, a dzięki swoim właściwościom higroskopijnym utrzymuje w tkankach odpowiedni poziom nawilżenia. Preparat ma postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w sposób naturalny, dlatego efekty po zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy a powiększanie ust

Jeśli zdecydujemy się na tą, metodę poprawy konturu ust pozostaje nam już tylko znaleźć specjalistę w tym zakresie. Lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji dobierze odpowiednią metodę oraz preparat wykorzystywany do zabiegu. Podczas konsultacji ważne jest dokładne omówienie oraz rozrysowanie spodziewanego efektu po zabiegu. Przed samym zabiegiem natomiast, dezynfekuje się usta i skórę wokół nich, następnie nakłada się maść znieczulającą, aby zminimalizować uczucie bólu podawania preparatu igłą w czerwień wargową. Zabieg trwa kilkanaście minut, a większe i pełniejsze usta są widoczne zaraz po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu utrzymuje się w tej okolicy obrzęk, który znika w momencie wygojenia się ust. Końcowy efekt jest widoczny 14 dni po zabiegu, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w tej chwili bardzo popularne, co najlepiej świadczy o jego skuteczności. Na zabieg zgłaszają się zarówno osoby chcące poprawić pewne niedoskonałości, na przykład asymetrię ust, jak też osoby, które chcą prezentować się jeszcze atrakcyjniej oraz nawilżyć usta i zmarszczki palacza. Procedura jest wykonywana u osób zarówno młodszych jak i dojrzałych. U kobiet młodych najczęstszym problemem są usta zbyt wąskie i o słabo zarysowanych konturach. Ten defekt dotyka też w niewielkim procencie młodych mężczyzn. U kobiet dojrzałych wpływ na wygląd ust ma utrata sprężystości mięśni twarzy. Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość niezależnie od wieku.

Author: farmaprojekt.pl