Owoce które odchudzają

Utrata wagi nie jest łatwym zadaniem i może okazać się dla wielu przytłaczającą sprawą, zwłaszcza gdy na rezultaty trzeba poczekać. Ale sekret brzmi – nie musisz się ograniczać! Utrata masy ciała jest w większości przypadków czasochłonnym procesem, jeśli dążysz do zrównoważonego planu odchudzania. Co więcej, każdy organizm poświęca swój czas na przetworzenie i dostosowanie się do zmian. Można także użyć samego jedzenia, aby stymulować proces utraty wagi. Naturalne cukry zawarte w owocach można wykorzystać do stłumienia żądzy słodyczy, a do tego błonnik zawarty w owocach jest szczególnie przydatny dla osób dążących do utraty wagi, gdyż pomaga utrzymać uczucie sytości, więc kiedy stosujesz dietę zorientowaną na błonnik, zmniejszasz prawdopodobieństwo podjadania między posiłkami. Mówi, że owoce są również mniej kaloryczne niż inne, mniej zdrowe produkty spożywcze. Dodanie już jednego owocu jako przekąski, zamiast słonej przekąski – z łatwością zmniejsza od jednej do dwustu kalorii dziennego spożycia. Mając to na uwadze, przedstawimy najlepsze owoce, które ,,pomogą Ci schudnąć’’!

Owoce które odchudzają:

Jabłka.

Są pełne zdrowych flawonoidów i błonnika, które mogą pomóc spalić tłuszcz z brzucha. Włókna obecne w jabłkach sprzyjają sytości. Jeśli czujesz się pełny, naturalnie objadasz się mniej. Jabłka mają również bardzo niską zawartość kalorii i cukru, co czyni je idealnym rozwiązaniem do odchudzania.

Pomidor

Pomidory stymulują produkcję aminokwasu zwanego karnityną, który jest cząsteczką organiczną, o której wiadomo, że odgrywa kluczową rolę w regulacji metabolizmu kwasów tłuszczowych i energii. Pomidory są również wzbogacone o związek, który pomaga obniżyć poziom lipidów we krwi i zapewnić zdrową utratę wagi.

Truskawki

Soczyste i pyszne truskawki są niezwykle niskokaloryczne. 100 gramowa porcja truskawek zawiera tylko 33 kalorie. Możesz jeść je na surowo, mieszać w koktajlach lub wrzucać do sałatek, ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Kiwi

Kiwi zawiera enzym znany jako aktynidaina, który pomaga w trawieniu białek w organizmie. A dobre trawienie i trwała utrata wagi idą w parze.

Cytryna

Miłośnicy napojów gazowanych, czas wypróbować sztuczkę z aromatyzowaniem wody: wrzuć trochę cytryny do butelki z wodą. Picie wody z cytryną zamiast soków owocowych lub napojów gazowanych może absolutnie wspomóc wysiłki związane z odchudzaniem. Za każdym razem, gdy wypijesz szklankę wody z cytryną zamiast puszki coli, oszczędzasz od 100 do 200 kalorii i co najmniej 20 gramów cukru.

 

Author: farmaprojekt.pl