Jakie ćwiczenia jogi twarzy na lwią zmarszczkę?

Nie ma na świecie osoby, która nie borykała się z problemem jakim są oczywiście pojawiające się zmarszczki. Jednym wychodzą szybciej, drugim później. To zależy przede wszystkim od genetyki. Ludzie walczą ze zmarszczkami pod oczami, koło ust czy na czole. Ale czy ktoś wie czym jest lwa zmarszczka? Jeśli nie to warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. To tutaj zostanie przedstawiona między innymi zagadnienie typu joga twarzy lwia zmarszczka. Warto się z tym zapoznać, gdyż dzięki temu będzie można się jej całkowicie albo częściowo pozbyć.

Joga twarzy lwia zmarszczka

Na początku warto wspomnieć czym w ogóle jest lwia zmarszczka i jak powstaje. Otóż jest to zmarszczka, która występuje w okolicach brwi, a dokładniej od ich wewnętrznej strony. Za jej powstanie odpowiedzialne są dwa małe mięśnie, które znajdują się właśnie w tych miejscach. Nie każdy wie, ale tego typu mięśnie połączone są jednym przyczepem z kością czaszki, a drugim ze skórą. Jeśli jednak ulegną one stałemu przykurczowi pociągając tym samym skórę, marszczą ją właśnie między brwiami. To oznacza, iż skóra człowieka zaczyna się „falować”. Tak właśnie powstaje lwia zmarszczka.

Na szczęście istnieją ćwiczenia na jej pozbycie się. To jest tak zwana joga. Warto jednak zaznaczyć, iż bardzo ważne jest także kontrolowanie nawyku jakim jest marszczenie brwi. Jeśli często je marszczysz to ćwiczenia mogą w ogóle nie pomóc. Jeśli chcemy zniwelować lwią zmarszczkę to musimy bardzo często relaksować nasze czoło, szczególnie jeśli chodzi o okolicę między brwiami. Chodzi o wykonanie okrężnych ruchów. Warto wykonywać tego typu ćwiczenia przy jakieś bardzo spokojnej muzyce. Warto wyobrazić sobie jak nasza twarz relaksuje się a wraz z nią wszystkie znajdujące się na niej mięśnie. Warto zacząć w tym przypadku od czoła. Następnie przechodzimy do powiek, policzków, ust i brody. Taki masaż kończymy na szyi. Oczywiście to nie może trwać sekundę. Otóż na każdym z wymienionych miejsc należy zatrzymać się na około minutę. W sposób bardzo powoli należy przechodzić  z jednego miejsca twarzy na drugie. Jak długo to robimy? Otóż taką medytację warto utrzymać przez co najmniej 5 minut. Po tym czasie wszystkie mięśnia twarzy się rozluźniają.  Wszystko robimy opuszkami palców. Aby zmarszczki zniknęły lub się zmniejszyły warto powtarzać masaż codziennie, każdego dnia, minimum 6 razy w tygodniu.

Author: farmaprojekt.pl