Pielęgnacja włosów jesienią, a suplementy na włosy

Nadeszła jesień i czujesz, że Twoje włosy stały się bardziej zniszczone i straciły swój atrakcyjny blask? Oto wpływ promieniowania UV. Dobre witaminy na włosy i ekstrakty roślinne pomogą Ci wzmocnić włosy od środka.

Dlaczego suplementy na włosy przydają się szczególnie latem

Lato to pora roku, która sprawia nam niemało przyjemności, niemniej na nasze włosy działa szczególnie niekorzystnie. Długotrwała ekspozycja włosów na słońce, czyli promienie UV, może powodować odchylenie się łusek włosów i niszczenie ich kory. W efekcie, włosy stają się suche i łamliwe, a do tego tracą swój blask i miękkość. Co więcej, pływanie latem również nie pomaga – krople wody, które pozostają na włosach po wyjściu z morza czy jeziora działają niczym soczewka, powodując jeszcze większe skupianie promieni słonecznych.

Oczywiście pielęgnację zniszczonych włosów warto zacząć od intensywnie nawilżających szamponów bez SLS, ale można ją też wspomóc poprzez dobrze skomponowane suplementy diety na włosy. Do takich należy między innymi suplementy na włosy i paznokcie, które są częścią kompozycji od Pure4Me, o której możesz przeczytać więcej na stronie: pure4me.pl/pl/suplementy-na-wlosy.

Witaminy na włosy, skrzyp polny i pokrzywa – oto efektywna kombinacja

Królową witaminy na włosy jest przede wszystkim witamina B7, czyli biotyna. Z uwagi na sporą zawartość siarki, wspiera proces powstawania keratyny, odżywiając włosy od środka. Dzięki biotynie włosy stają gęste, mocne i bardziej odporne na łamanie. Tabletki na włosy nierzadko zawierają też wpływającą na metabolizm cebulek włosowych witaminę A, a czasem i silny przeciwutleniacz, jakim jest witamina C. Obie te witaminy pomagają chronić organizm przed promieniowaniem UV, co w lecie jest szczególnie przydatne.

Nie bez znaczenia są też ekstrakty ze skrzypu polnego i pokrzywy. Skrzyp polny pomaga przywrócić blask naszym włosom, a pokrzywa jest niezwykle bogata m.in. w takie korzystne dla łodyg włosowych, wzmacniające składniki jak krzem, miedź i żelazo. To dlatego najlepsze suplementy na włosy bardzo często wykorzystują je w swoim składzie.

Tabletki na włosy czy wygodne saszetki?

Suplementy diety na włosy mogą przyjmować rozmaite formy. Jedną z rosnących w popularność jest ostatnio wygodna forma saszetek do rozpuszczania w wodzie. Nie każdy bowiem lubi połykać kapsułki lub tabletki. Suplementy w saszetkach oferuje między innymi Pure4Me – suplementy tej marki zawierają 100 mg ekstraktu ze skrzypu polnego, 40 mg ekstraktu z pokrzywy, 500 µg biotyny, 800 µg witaminy A oraz 30 mg witaminy C.

Źródła:

https://katarzynaosipowicz.pl/trychologia/jak-chronic-wlosy-przed-sloncem-i-promieniowaniem-uv/

http://www.czytelniamedyczna.pl/3816,wlasciwosci-lecznicze-pokrzywy-zwyczajnej-urtica-dioica-la.html

https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-030-59920-1_5

 

Author: farmaprojekt.pl