Detoks i odtrucie alkoholowe

Bawimy się coraz częściej i intensywniej, nierzadko zapominając o zdrowym rozsądku. Alkohol jest jedyną tak uzależniającą substancją psychoaktywną, która jest legalna. Jeden czy dwa wieczory dobrej zabawy nie zrobią nikomu dużej krzywdy, nawet jeśli trochę przesadzisz ze spożyciem alkoholu. Poza bólem głowy i ogólnym osłabieniem następnego dnia, nie odczujesz poważniejszych skutków wypicia alkoholu. Sprawa robi się bardziej poważna, kiedy alkohol towarzyszy Ci każdego wieczoru, a uzależnienie wymyka się spod kontroli.

Ciąg alkoholowy

Dużo bardziej niebezpieczny niż zbyt dobra impreza jest ciąg alkoholowy, w który można wpaść podczas zbyt częstego spożywania alkoholu. W ciąg taki wpadają osoby uzależnione, które nie wiedzą już jak funkcjonować bez choćby niewielkiej ilości trunku każdego dnia. Do nałogu alkoholowego nie potrzeba wiele. Często wystarczy nadmiar stresu – cięższa sytuacja w pracy lub w domu wystarczy, by nawet osoba, po której nigdy nie spodziewalibyśmy się tego rodzaju reakcji, wpadła w zatrucie alkoholowe spowodowane uzależnieniem.

Objawy zespołu abstynencyjnego

Kiedy osoba uzależniona zrozumie, że ma problem i postanawia skorzystać z pomocy leczenia uzależnień, czeka ją długa droga. Najprawdopodobniej przyda się wsparcie psychologiczne. Najtrudniejsze są zawsze pierwsze pierwsze dni i odtrucie organizmu. Nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego, będącego odpowiedzą na biochemiczny głód organizmu należą bóle głowy oraz drżenie i bóle mięśni. W skrajnych przypadkach może pojawić się także kołatanie serca, a nawet zaburzenia świadomości. Odpowiedzią na te objawy jest odtrucie alkoholowe.

Detoks alkoholowy

Profesjonalne odtrucie alkoholowe pomaga nie tylko w łagodzeniu objawów zespołu abstynencyjnego, ale także pomaga szybciej pozbyć się resztek alkoholu i toksyn alkoholowych z organizmu. Odtruwanie alkoholowe polega głównie na nawodnieniu organizmu i uzupełnieniu niedoboru elektrolitów, aby przywrócić równowagę metaboliczną. Nawodnienie organizmu i sole mineralne zawarte w kroplówce na kaca pomagają uzupełnić niedobór elektrolitów. Aby odciążyć układ pokarmowy w czasie odtrucia alkoholowego kroplówka na kaca zawiera też substancje wspierające wątrobę, takie jak ornityna i witamina C.

Kroplówki tego typu są coraz częściej używane w odtruwaniu alkoholowym, aby zadbać zarówno o bezpieczeństwo pacjenta, jak i o jego stan psychiczny, ponieważ skuteczny detoks alkoholowy to też większe szanse na przerwanie ciągu alkoholowego, a co za tym idzie mniejsze szanse na powrót do nałogu.

Author: farmaprojekt.pl